piątek, 29.03.2024 - tydzień (N)ieparzysty

Rozprawy doktorskie Wydziału Elektrycznego
Tytuł:
Aspekty sterowania urządzeniami mechatronicznymi przez Internet - analiza protokołu TCP/IP
Doktorant:
Paweł Kielan
Dziedzina nauk technicznych. Dyscyplina naukowa:
elektrotechnika
Data obrony rozprawy:
10 października 2011 r.
Data nadania stopnia:
11 października 2011 r.
Streszczenie:
W pracy przedstawiono metodologię oraz stanowisko badawcze do prowadzenia badań symulacyjnych układów regulacji z pętlą sprzężenia zwrotnego zamkniętą przez Emulator Simena NE3000 symulujący działanie sieci Internet. Prowadzenie badań symulacyjnych (przy wykorzystaniu modeli matematycznych implementowanych w programie SIMULINK lub na karcie procesorów sygnałowych DSP1104) pozwala poszerzyć badaną klasę obiektów i umożliwiają prowadzenie badań przy szerokiej gamie możliwych parametrów obiektu sterowania i nastaw regulatora. Przedstawiono weryfikację: opracowanej metodologii, poprawności kryterium poprawnej współpracy zadanego układu regulacji z zadaną siecią Internet i poprawności algorytmu postępowania dla sprawdzenia możliwości współpracy zadanego układu regulacji z zadaną siecią Internet. Weryfikacje zrealizowano na obiektach rzeczywistych – silnikach oraz modelach matematycznych o parametrach zgodnych z silnikami rzeczywistymi. Wykorzystując do tego celu kartę procesorów sygnałowych DSP1104 oraz autorski program SKCDSP1104.