wtorek, 07.07.2020 - tydzień (P)arzysty

Badania Wydziału Elektrycznego
Tytuł:
Badanie ekologicznego napędu pojazdu miejskiego
Termin realizacji: ...
Kierownik:
dr inż. Andrzej Sikora
Źródło finansowania:
KBN
Opis:
Zbudowano stanowisko badawcze pozwalające na zadawanie prędkości wirowania i momentu obciążenia silnika. Dokonano badań sprawności całego układu przetwarzania energii elektrycznej w mechaniczną (silnik + komutator elektroniczny). Badania sprawności przeprowadzono dla kilku różnych wariantów zasilania silnika BLDC (regulacja prędkości poprzez dodatkową przetwornicę DC/DC lub poprzez odpowiednie sterowanie tranzystorami mostka komutatora).