sobota, 20.04.2024 - tydzień (P)arzysty
Badania Wydziału Elektrycznego
Tytuł:
Development of Joint International Master Degree and Lifelong Learning Framework in Mechatronics - JIM2L
Termin realizacji: 2011 - 2014
Kierownik:
prof. dr hab. inż. Krzysztof Kluszczyński
Źródło finansowania:
Komisja Europejska
Opis:
JIM2L jest projektem realizowanym w ramach programu TEMPUS. Celem programu jest rozwój system edukacyjnego na poziomie szkolnictwa wyższego w Egipcie i Jordanii poprzez opracowanie i wdrożenie studiów drugiego stopnia na kierunku Mechatronika. Ponadto projekt przewiduje stworzenie centrów szkoleniowych realizujących szkolenia dedykowane dla inżynierów zatrudnionych w przemyśle. Ze strony UE uczestnikami programu są Bochum University of Applied Sciences (grant holder), London South Bank University i Politechnika Śląska. Ponadto jako partner przemysłowy w projekt jest zaangażowana niemiecka firma EON. Beneficjentami projektu są dwa uniwersytety z Jordanii (German Jordanian University, Philadelphia University) oraz trzy z Egiptu (Zagazig University, Higher Technological Institute, Heliopolis University).