czwartek, 25.04.2024 - tydzień (N)ieparzysty

Ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu Stowarzyszenia Elektryków Polskich na najlepsze prace dyplomowe magisterskie i inżynierskie. Wśród laureatów znajduje się mgr inż. Kamil Czura, absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej. Jego praca pt.: Koncepcja, projekt i wykonanie systemu automatyki budynkowej, wykorzystującego sieci Internet i GSM zdobyła trzecie miejsce.

Mgr inż. Kamil Czura ukończył z wyróżnieniem kierunek Mechatronika. Do konkursu ogólnopolskiego zakwalifikował się zdobywając pierwsze miejsce w uczelnianym konkursie SEP na najlepszą pracę z elektryki. Prace mgr. inż. Kamila Czury regularnie zdobywają nagrody – projekt inżynierski zdobył drugie miejsce w uczelnianym konkursie SEP rok wcześniej. Jego praca magisterska bierze także udział w konkursie organizowanym przez firmę ABB i została zakwalifikowana do drugiego etapu (z trzech). Poza tym mgr inż. Kamil Czura jest autorem publikacji w czasopismach punktowanych (Elektronika, PAK) oraz prezentował wyniki swoich prac na ogólnopolskich konferencjach np. KKE – Krajowa Konferencja Elektroniki w Darłówku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja o konkursie SEP na stronie: http://sep.com.pl