piątek, 29.03.2024 - tydzień (N)ieparzysty

W dniu 21 maja 2013r. gościem na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej był mgr inż. Wojciech Płoszczonka, absolwent Wydziału Elektrycznego rocznika 2006 na kierunku Elektronika i Telekomunikacja w specjalności Systemy Teleinformatyczne, a obecnie Dyrektor Pionu Systemów Dowodzenia w firmie WASKO S.A. W ramach prezentacji dla studentów stopnia II kierunku Elektronika i Telekomunikacja przedstawił informacje ogólne na temat firmy WASKO S.A., obszaru jej działalności, zwłaszcza w zakresie innowacyjnych rozwiązań systemów teleinformatycznych. Przedstawiona została również informacja o skali i zakresie projektów realizowanych przez WASKO S.A. na terenie Polski.

Ciekawym wątkiem wystąpienia był problem aktualnej sytuacji na rynku pracy w branży usług teleinformatycznych, szczególnie istotny dla studentów jako przyszłych absolwentów, w którym w sposób przejrzysty i jednoznaczny przedstawiono studentom proces oceniania przez firmy kandydatów na swoich przyszłych pracowników. Ponadto zaproponowano studentom nawiązanie współpracy z WASKO S.A. w zakresie staży umożliwiających zrealizowanie prac dyplomowych w ramach takiej współpracy, w tym również pomysłów własnych zaproponowanych przez studentów. Zaplanowane pierwotnie na krótsze spotkanie trwało prawie 2 godziny zegarowe ze względu na dyskusję i wymianę poglądów. Dziękując Panu Dyrektorowi Wojciechowi Płoszczonce za przygotowanie prezentacji i poświęcony czas życzymy jednocześnie dalszych sukcesów zawodowych i liczymy, że jeszcze nie raz będzie gościem na Wydziale Elektrycznym i zaowocuje to zacieśnieniem współpracy pomiędzy Wydziałem Elektrycznym i WASKO S.A.