W dniu 7 czerwca 2016 roku odbyło się zorganizowane przez Oddział Gliwicki SEP i Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej szkolenie w zakresie projektowania instalacji RTV/SAT. Uczestnikami byli zaproszeni przedstawiciele firm instalacyjnych oraz studenci Wydziału Elektrycznego. Szkolenie prowadził inżynier wsparcia technicznego firmy GZT Telkom-Telmor Sp z o.o. z Gdańska Maciej Kołakowski. Przedstawione wykłady obejmowały dwa zagadnienia: „Jak szybko i poprawnie zaprojektować dowolną instalację RTV/SAT” oraz „Program TelSat i jego zastosowanie w praktyce”. Uczestnicy szkolenia zostali również zapoznani z budową i właściwościami kabli i urządzeń stosowanych w rozległych sieciach RTV/SAT. Szkolenie otworzył Sekretarz Oddziału Gliwickiego SEP dr inż. Szymon Ciura, a zakończyło go losowanie nagród ufundowanych przez firmy: GZT Telkom-Telmor Sp. z o.o i SES ASTRA S.A.