czwartek, 28.03.2024 - tydzień (N)ieparzysty

Miło nam poinformować, że studenci Wydziału Elektrycznego biorą udział w dodatkowych formach organizacyjnych, zajmujących się integracją i promocją środowiska, nie tylko na terenie kraju.

Do jednej z największych europejskich organizacji należy EESTEC LC Gliwice (Electrical Engineering Students' European Association, Local Commitee Gliwice). Jest to międzynarodowa organizacja skupiająca studentów kierunków inżynierii elektrycznej z całej Europy od prawie 60 lat. Obecnie w organizacji działają 43 oddziały w 28 krajach.

Komitet Lokalny Gliwice ma na swoim koncie organizację trzech warsztatów międzynarodowych, w których udział brali zarówno członkowie EESTEC, jak i inni studenci Politechniki Śląskiej. Dodatkowo Komitet Lokalny organizuje liczne spotkania lokalne, mające na celu polepszanie znajomość języka angielskiego oraz wzajemną integrację, wśród zainteresowanych studentów.

Komitet zrzesza studentów następujących wydziałów naszej uczelni: Elektrycznego, Architektury, Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Inżynierii Środowiska i Energetyki.

Głównymi celami Komitetu są:

• podnoszenie poziomu wiedzy technicznej,
  • rozwój umiejętności interpersonalnych,
  • nawiązywanie przyszłych kontaktów biznesowych,
  • ułatwienie wejścia absolwenta na rynek pracy,
  • poszerzanie kontaktów międzynarodowych.

Członkowie Komitetu brali udział w licznych wyjazdach organizowanych przez lokalne oddziały EESTEC’a (we Włoszech, Bośni, Niemczech, Serbii, Węgrzech, Chorwacji, Czarnogórze, Turcji, czy Francji), podczas których mieli okazje poznać wybrane zagadnienia z inżynierii, poznać wiele ciekawych osób, lokalna kulturę, zwyczaje oraz regionalne kuchnie, pogłębić naukę języka angielskiego, a także zwiedzić okoliczne zabytki. Wyjazdy sponsorowane są przez Komitety Lokalne organizujące warsztaty. Trwają one zwykle tydzień, a uczestnik płaci jedynie za przejazd do danego miasta i powrót do domu. Oprócz warsztatów oddziały EESTEC organizują weekendy motywacyjne, wakacyjne wymiany studenckie, szkolenia z umiejętności miękkich oraz uroczystości rocznicowe i lokalne.

Studenci Wydziału Elektrycznego w EESTEC