czwartek, 28.03.2024 - tydzień (N)ieparzysty

W dniach 17-20 listopada 2016 r. trzech studentów Studenckiego Koła Naukowego SEP Wydziału Elektrycznego: Łukasz Hopko, Remigiusz Szymik oraz Krzysztof Perdek uczestniczyło w Ogólnopolskich Dniach Młodego Elektryka. Tegoroczna edycja odbyła się w Lublinie i była powiązana z 80-leciem Oddziału Lubelskiego SEP oraz targami ENERGETICS.

Uroczysta inauguracja odbyła się w sali konferencyjnej podczas Lubelskich Targów Energetycznych ENERGETICS, podczas której doktorant Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej Krzysztof Habelok otrzymał stypendium naukowe za swoją działalność naukową.

Tematem tegorocznego spotkania były "Nowoczesne technologie w Elektrotechnice". Studenci brali udział w licznych wykładach czołowych firm zajmujących się transportem elektrycznym, bezstykowym zasilaniem oraz szeroko pojętym napędem elektrycznym. Delegaci naszego koła brali udział w posiedzeniu Studenckiej Rady Koordynacyjnej SEP, podczas których wybrano nowy zarząd SRK SEP.

Podczas ODME studenci mogli zwiedzić znane lubelskie firmy, między innymi: ABM, MPK Lublin oraz lokalną elektrociepłownię. Braliśmy udział w Lidze Elektryków, czyli zmaganiach merytorycznych oraz sportowych wszystkich delegacji kół studenckich z całej Polski.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować organizatorom za bardzo dobrze przygotowane wydarzenie oraz Dziekanowi Wydziału Elektrycznego oraz Oddziałowi Gliwickiemu SEP za dofinansowanie, bez którego nie moglibyśmy uczestniczyć w Ogólnopolskich Dniach Młodego Elektryka.

Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka 2016