czwartek, 25.04.2024 - tydzień (N)ieparzysty

Od kilku miesięcy trwa intensywna współpraca dydaktyczna i badawcza pomiędzy Wydziałem Elektrycznym, a spółką akcyjną ZPUE z Włoszczowej – jednym z największych polskich producentów osprzętu dla elektroenergetyki.

Dotychczas, w ramach współpracy odbyło się kilka wizyt studentów Wydziału Elektrycznego w zakładzie firmy. W ramach programu "Student z Energią" studenci zapoznali się z profilem działalności ZPUE, procesem produkcyjnym oraz ofertą skierowaną do absolwentów.

Obecnie trwają przygotowania do budowy laboratorium dydaktycznego pod patronatem ZPUE w Instytucie Elektroenergetyki i Sterowania Układów Wydziału Elektrycznego. ZPUE wyposaży laboratorium w specjalistyczny sprzęt dla potrzeb dydaktycznych i badawczych. Będzie to pierwsze uczelniane laboratorium ZPUE w Polsce.