sobota, 20.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniu 5 kwietnia 2017 roku nastąpiło uroczyste przekazanie Instytutowi Elektroenergetyki i Sterowania Układów Wydziału Elektrycznego reklozera OSM z rozdzielnicą sterowania i komunikacji RC-10 firmy NOJA przez pana Przemysława Szczukiewicza – właściciela przedsiębiorstwa NOJA Partner Polska. W spotkaniu uczestniczył Dyrektor Instytutu prof. dr hab. inż. Paweł Sowa oraz przedstawiciele obu współpracujących podmiotów.

Długoterminowe użyczenie sprzętu jest efektem współpracy, jaką nawiązali pracownicy Instytutu: dr inż. Piotr Rzepka oraz dr inż. Mateusz Szablicki w celu przeprowadzenia badań funkcjonalności automatyki zabezpieczeniowej reklozera jako ważnego elementu sieci Smart Grid. Producent urządzenia – NOJA Power jest największym australijskim przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją sprzętu dla potrzeb elektroenergetyki, prowadzącym dystrybucję swoich produktów do 85 krajów świata.