wtorek, 07.07.2020 - tydzień (P)arzysty

Miło nam poinformować, że pracownicy naukowi z Wydziału Elektrycznego zajęli III miejsce w konkursie im. prof. Mieczysława Pożaryskiego na najlepsze artykuły opublikowane w roku 2016 w czasopismach - organach SEP.

Równorzędną nagrodę uzyskały dwa artykuły:

- artykuł autorstwa prof. dr. hab. Mariana Pasko, dr. inż. Tomasza Adrikowskiego i dr. inż. Dawida Buły pt. The use of p-q control in single-phase active power filter for dynamic reactive power compensation, opublikowany w numerze 2/2016 “Przeglądu Elektrotechnicznego”.

W artykule przedstawiono zastosowanie 1-fazowego filtru aktywnego do kompensacji dynamicznych zmian mocy biernej jakie mogą wystąpić w przypadku odbiorników w budynkach biurowych.

- artykuł prof. dr. hab. inż. Tadeusza Glinki oraz dr. inż. Andrzeja Sikory pt. Pomiar pojemności i rezystancji izolacji zwojowej w transformatorach, opublikowany w numerze 8/2016 „Energetyki”.

Artykuł dotyczy pomiaru pojemności i rezystancji izolacji głównej i zwojowej, przedstawia układ pomiarowy do wyznaczania pomiarowego parametrów izolacji zwojowej.