środa, 24.04.2024 - tydzień (N)ieparzysty

W dniach 3-4 lipca pracownik Instytutu Elektrotechniki i Informatyki Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Dariusz Spałek przebywał w Leibnitz Universitaet w Hanowerze na zaproszenie profesora Wolfganga Mathisa, dyrektora Instytutu Elektrotechniki Teoretycznej tej uczelni. Celem pobytu było zacieśnienie więzi naukowych i współpracy pomiędzy Wydziałami: Elektrycznym Politechniki Śląskiej oraz Elektrotechniki i Informatyki (Fakultät für Elektrotechnik und Informatik) Uniwersytetu w Hanowerze, reprezentowanego m.in. przez Institut für Antriebssysteme und Leistungselektronik (IAL). W skład Instytutu IAL wchodzą zakłady: Fachgebiet Elektrische Maschinen und Antriebssysteme oraz Fachgebiet Leistungselektronik und Antriebsregelung.

Na zebraniu naukowym pracowników Instytutu IAL prof. D. Spałek wygłosił wykład autorski pt. "Electromagnetic field forces – the components, physical interpretation, and two theorems". Ponadto zaprezentował Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej, ze szczególnym uwzględnieniem Instytutu Elektrotechniki i Informatyki.

Prof. Dariusz Spałek brał również udział w seminariach naukowych oraz wizytował zajęcia pracowników Instytutu IAL.

Dariusz Spałek