Dwanaście zespołów studenckich wzięło udział w Maratonie Innowacyjności „Dystrybucja Innowacji” spółki TAURON Dystrybucja S.A.. Tegoroczny temat przewodni Maratonu brzmiał: „Energia Przyszłościi: Internet Rzeczy, „Big Data” i elektromobilność w inteligentnych sieciach energetycznych”. Uczestnicy mieli okazje poznać potrzeby klientów TAURON Dystrybucja oraz zasady pracy w formule „service design thinking”, której podstawą jest praca warsztatowa z wykorzystaniem technik kreatywnych, następnie rywalizować w tworzeniu nowatorskich rozwiązań dla organizatora Maratonu.

W wydarzeniu uczestniczyli studentki i studenci z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechnik: Częstochowskiej, Śląskiej i Wrocławskiej. Laureatem maratonu został zespół „Elektron” z Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zespół zaprezentował jury pomysł algorytmu określającego optymalną lokalizację stacji ładowania pojazdów elektrycznych z uwzględnieniem charakterystyki i obciążeń istniejącej sieci elektroenergetycznej. Międzywydziałowy zespół tworzyli następujący studenci: Przemysław Kajda - lider zespołu, Adam Cyl, Matheus Maselik i Andrzej Włoch (z Wydziału Elektrycznego) oraz Brajan Mika i Wojciech Dziurowicz (z Wydziału Inżynierii Biomedycznej).