piątek, 29.03.2024 - tydzień (N)ieparzysty
logoPolSl2019 2logoRE100
Wydział Elektryczny

Firma Future Processing sp. z o.o. zaprasza studentów Wydziału Elektrycznego do wzięcia udziału w cyklu wykładów i warsztatów pod nazwą Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania (DPTO). Jest to doskonała okazja, by dzięki specjalistom z Future Processing poznać tajniki pracy w branży IT. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 14 marca 2018 roku na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zapisy na www.dpto.pl. Uczestnicy II bloku DPTO dowiedzą się m.in. jak ułatwić sobie pracę dzięki testom jednostkowym, jak szybko i bez problemu stworzyć aplikacje typu frontend, czym jest narzędzie Webpack, jak zarządzać zadaniami w stylu SCRUM oraz jak oszczędzić swój czas pracy nad projektem, dzięki zrozumieniu potrzeb zleceniodawcy. Pełna agenda wydarzenia dostępna jest na stronie www.dpto.pl.

Ponadto, uczestnicy cyklu będą mieli możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się w sobotę 24 marca 2018 roku w siedzibie firmy Future Processing w Gliwicach. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w wykładach II bloku DPTO i jednocześnie w najciekawszy sposób uzasadnią chęć swojego uczestnictwa w szkoleniu. Zapisy na warsztaty ruszają 15 marca i potrwają do 21 marca 2018 roku.

Wszystkie bieżące informacje dotyczące cyklu DPTO, w tym informacje o rejestracji na poszczególne bloki, przesyłane są za pośrednictwem newslettera: www.dpto.pl/#newsletter.

Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing (FP) zajmująca się wytwarzaniem najwyższej jakości oprogramowania. FP od lat rozwija kompetencje w zakresie Machine Learning, stosując z powodzeniem swoją wiedzę w przestrzeni obrazowania medycznego, nadzorowania jakości produkcji, czy współtworzeniu inteligentnych miast. FP jest także jedną z 3 śląskich firm tworzących konsorcjum FP Space. Jego celem jest m.in. budowa satelity Intuiton-1 z najbardziej wydajnym na świecie komputerem pokładowym i zaawansowanymi przyrządami do obserwacji Ziemi oraz wsparcie budowy 4. polskiego satelity PW-Sat2.