wtorek, 16.04.2024 - tydzień (P)arzysty

Miło nam poinformować, że trzech studentów Wydziału Elektrycznego znalazło się w gronie laureatów XIX edycji konkursu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) na najlepsze prace dyplomowe i badawcze. Nagrodzeni zostali studenci:

• Marcin Gaik za pracę „Pojazd elektryczny BATT2CARS – budowa prototypu”,
  • Artur Goś za pracę „Pojazd elektryczny BATT2CARS – obliczenia trakcyjne”,
  • Paweł Lasek za pracę „Nowa generacja energooszczędnych silników synchronicznych wzbudzanych magnesami trwałymi o strumieniu osiowym do zastosowań w motoryzacji”.

Promotorem powyższych prac dyplomowych jest dr inż. Rafał Setlak z Instytutu Elektrotechniki i Informatyki.

Celem konkursu jest opracowanie nowatorskich projektów dla potrzeb przemysłu samochodowego. Od wielu jego edycji prace studentów Wydziału Elektrycznego uzyskują wyróżnienia koncernu FCA za innowacyjne pomysły technologiczne umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności rozwiązań dla motoryzacji oraz wdrożenie nowoczesnych koncepcji.