środa, 24.04.2024 - tydzień (N)ieparzysty

W dniu 21 marca br. na Wydziale Elektrycznym odbyło się uroczyste przekazanie wyposażenia laboratoryjnego przez firmę Omicron z Austrii. Współpracę zainicjował doktorant Instytutu Elektroenergetyki i Sterowania Układów mgr inż. Tomasz Bednarczyk. W wyniku podjętych działań firma Omicron użyczyła bezpłatnie Wydziałowi Elektrycznemu urządzenie testujące zabezpieczenia CMC 256-6 wraz z osprzętem i oprogramowaniem. Urządzenie służy testowaniu przekaźników starszych i nowszych generacji, kalibracji mierników oraz przetworników.

Podczas spotkania Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. dr hab. inż. Paweł Sowa uroczyście sygnował umowę współpracy z panem Christianem Sturmem - Dyrektorem Omicron ds. sprzedaży na region Europy Środkowej, a następnie uruchomione zostało stanowisko laboratoryjne w Instytucie Elektroenergetyki i Sterowania Układów.