wtorek, 07.07.2020 - tydzień (P)arzysty

Grupa Przemysłowa TAVRIDA ELECTRIC – producent z branży elektroenergetycznej zaprasza Pracowników i Studentów Wydziału Elektrycznego na otwarty wykład połączony z prezentacją dotyczącą wyłączników próżniowych (reklozerów).

Wykład odbędzie się w dniu 13 grudnia (czwartek) od godz. 13:45 w auli 102 (budynek B) Wydziału.

1. Przedstawienie producenta – Grupy Przemysłowej TAVRIDA ELECTRIC.
  2. Budowa i zasada działania wnętrzowego wyłącznika próżniowego SN typu VCB/TEL z napędem elektromagnesowym. Podczas prezentacji zostaną zaprezentowane animacje obrazujące działanie napędu elektromagnesowego oraz gaszenie łuku w komorze próżniowej.
  3. Samoczynny napowietrzny wyłącznik próżniowy (reklozer) KTR, przeznaczony dla sieci SN:
    • -elementy składowe reklozera;
    • - budowa i funkcje zespołu łączeniowego;
    • - budowa i funkcje zespołu sterowniczego;
    • - automatyka zabezpieczeniowa;
    • - układy rejestracji danych oraz układy komunikacji z systemami SCADA;
    • - przykłady zastosowań reklozerów KTR w Polsce oraz korzyści z tego wynikające.

Informacje o Grupie Przemysłowej Tavrida Electric

Grupa Przemysłowa TAVRIDA ELECTRIC – producent wnętrzowych wyłączników próżniowych typu VCB/TEL oraz samoczynnych napowietrznych wyłączników próżniowych typu KTR, zwanych reklozerami (wyłącznik próżniowy zintegrowany z automatyką zabezpieczeniową), które chcemy przedstawić – jest firmą działającą od 1990roku i należącą do grona największych w świecie producentów wyłączników SN. W Polsce jej wyroby zyskują coraz większe uznanie środowiska energetyków.

Obszar działalności produkcyjnej i handlowej Grupy Przemysłowej TAVRIDA ELECTRIC obejmuje: Europę, Azję, Afrykę, Amerykę, Australię i Nową Zelandię.

Wyłączniki próżniowe VCB/TEL wyposażone są w doskonałej jakości i własnej produkcji komory próżniowe oraz oryginalny i niezawodny napęd elektromagnesowy. Charakteryzują się wysoką trwałością mechaniczną i łączeniową, zwartą budową i małą masą oraz możliwością zaadoptowania do dowolnego typu rozdzielnicy i systemu szyn. Są bezobsługowe w całym okresie użytkowania.

Na świecie pracuje ponad 500 000 wyłączników wyprodukowanych przez TAVRIDA ELECTRIC.

Po zainstalowaniu w Polsce ponad 2500 wyłączników wnętrzowych oraz ponad 2400 reklozerów, znak firmowy producenta jest w kraju dobrze rozpoznawalny.

Wyłączniki VCB/TEL oraz reklozery KTR produkowane są w kilku fabrykach należących do Grupy Przemysłowej TAVRIDA ELECTRIC, mającej swoją siedzibę w Szwajcarii. Wyroby TAVRIDA ELECTRIC posiadają certyfikaty Laboratorium Wysokich Napięć KEMA z Arnhem w Holandii oraz Instytutu Elektrotechniki w Warszawie.

Aby umożliwić bezpośrednie zaznajomienie się z oferowanymi przez nas urządzeniami przeprowadzimy prezentację, w czasie której przedstawimy ich nowoczesną konstrukcję
i działanie. Podczas prezentacji będzie możliwość obejrzenia wyłącznika VCB/TEL oraz reklozera KTR, które przywieziemy ze sobą. Mamy nadzieję, że prezentacja nowoczesnych rozwiązań w zakresie aparatury łączeniowej SN będzie ciekawą formą kształcenia studentów.