wtorek, 07.07.2020 - tydzień (P)arzysty
logoPolSl2019 2logoRE100
Wydział Elektryczny

 

Zawieszenie zajęć dydaktycznych

Od dnia 12.03.2020r. do odwołania zostają zawieszone wykłady, zajęcia oraz konsultacje dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych oraz inne formy kształcenia, z wyłączeniem zajęć prowadzonych zdalnie.


NOWA PROCEDURA ZDALNEGO DYPLOMOWANIA


NOWE PROCEDURY PRAKTYK STUDENCKICH!

Informujemy, że na stronie Wydziału Elektrycznego zamieszczone zostały nowe procedury załatwiania spraw dotyczących praktyk studenckich oraz alternatywnych sposobów ich realizacji.

Informacje dla: studentów studiów stacjonarnych

Informacje dla: studentów studiów niestacjonarnych


Grupa Przemysłowa TAVRIDA ELECTRIC – producent z branży elektroenergetycznej zaprasza Pracowników i Studentów Wydziału Elektrycznego na otwarty wykład połączony z prezentacją dotyczącą wyłączników próżniowych (reklozerów).

Wykład odbędzie się w dniu 13 grudnia (czwartek) od godz. 13:45 w auli 102 (budynek B) Wydziału.

Program

 1. Przedstawienie producenta – Grupy Przemysłowej TAVRIDA ELECTRIC.
 2. Budowa i zasada działania wnętrzowego wyłącznika próżniowego SN typu VCB/TEL z napędem elektromagnesowym. Podczas prezentacji zostaną zaprezentowane animacje obrazujące działanie napędu elektromagnesowego oraz gaszenie łuku w komorze próżniowej.
 3. Samoczynny napowietrzny wyłącznik próżniowy (reklozer) KTR, przeznaczony dla sieci SN:
  • -elementy składowe reklozera;
  • - budowa i funkcje zespołu łączeniowego;
  • - budowa i funkcje zespołu sterowniczego;
  • - automatyka zabezpieczeniowa;
  • - układy rejestracji danych oraz układy komunikacji z systemami SCADA;
  • - przykłady zastosowań reklozerów KTR w Polsce oraz korzyści z tego wynikające.

Informacje o Grupie Przemysłowej Tavrida Electric

Grupa Przemysłowa TAVRIDA ELECTRIC – producent wnętrzowych wyłączników próżniowych typu VCB/TEL oraz samoczynnych napowietrznych wyłączników próżniowych typu KTR, zwanych reklozerami (wyłącznik próżniowy zintegrowany z automatyką zabezpieczeniową), które chcemy przedstawić – jest firmą działającą od 1990roku i należącą do grona największych w świecie producentów wyłączników SN. W Polsce jej wyroby zyskują coraz większe uznanie środowiska energetyków.

Obszar działalności produkcyjnej i handlowej Grupy Przemysłowej TAVRIDA ELECTRIC obejmuje: Europę, Azję, Afrykę, Amerykę, Australię i Nową Zelandię.

Wyłączniki próżniowe VCB/TEL wyposażone są w doskonałej jakości i własnej produkcji komory próżniowe oraz oryginalny i niezawodny napęd elektromagnesowy. Charakteryzują się wysoką trwałością mechaniczną i łączeniową, zwartą budową i małą masą oraz możliwością zaadoptowania do dowolnego typu rozdzielnicy i systemu szyn. Są bezobsługowe w całym okresie użytkowania.

Na świecie pracuje ponad 500 000 wyłączników wyprodukowanych przez TAVRIDA ELECTRIC.

Po zainstalowaniu w Polsce ponad 2500 wyłączników wnętrzowych oraz ponad 2400 reklozerów, znak firmowy producenta jest w kraju dobrze rozpoznawalny.

Wyłączniki VCB/TEL oraz reklozery KTR produkowane są w kilku fabrykach należących do Grupy Przemysłowej TAVRIDA ELECTRIC, mającej swoją siedzibę w Szwajcarii. Wyroby TAVRIDA ELECTRIC posiadają certyfikaty Laboratorium Wysokich Napięć KEMA z Arnhem w Holandii oraz Instytutu Elektrotechniki w Warszawie.

Aby umożliwić bezpośrednie zaznajomienie się z oferowanymi przez nas urządzeniami przeprowadzimy prezentację, w czasie której przedstawimy ich nowoczesną konstrukcję
i działanie. Podczas prezentacji będzie możliwość obejrzenia wyłącznika VCB/TEL oraz reklozera KTR, które przywieziemy ze sobą. Mamy nadzieję, że prezentacja nowoczesnych rozwiązań w zakresie aparatury łączeniowej SN będzie ciekawą formą kształcenia studentów.