piątek, 19.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniu 5 listopada br. na Wydziale Elektrycznym odbyło się oficjalne otwarcie pierwszej Strefy Studenta. Uroczystość miała miejsce w holu przed aulami 102 i 103 w zabytkowym budynku Wydziału przy ul. Akademickiej 10.

Strefa powstała dzięki wsparciu finansowemu zaoferowanemu przez Grupę Zejler z Tarnowskich Gór, przy współpracy z Władzami Dziekańskimi oraz Administracją Wydziału. Przedmiotem działalności Grupy Zejler jest wdrażanie rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej, domów inteligentnych, ochrony przeciwpożarowej oraz systemów alarmowych.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Prorektor ds. Infrastruktury i Promocji prof. Tomasz Trawiński, profesor Mana Hasan z Algierii - wizytujący Wydział Elektryczny oraz kierownicy katedr.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. Paweł Sowa wraz z Prezesem Grupy Zejler Panem Jackiem Zejler i Przewodniczącą Samorządu Studenckiego Wydziału Panią Dominiką Banaś. Dziekan podkreślił wzrost komfortu warunków nauki i odpoczynku studentów, jaki daje im możliwość korzystania ze Strefy Studenta, która jest wyposażona w kanapy, krzesła, stoły oraz systemy ładowania telefonów i laptopów. Pan Jacek Zejler życzył zadowolenia z nowego miejsca relaksu i zapowiedział dalszą współpracę z Wydziałem Elektrycznym.