czwartek, 25.04.2024 - tydzień (N)ieparzysty

Ponad 25 500 studentów z całej Polski wzięło udział w badaniu Universum Student Survey, podczas którego wybierali firmy będące w ich opinii najlepszymi pracodawcami. W kategorii firm wyróżnionych przez studentów kierunków technicznych znalazło się 60 przedsiębiorstw. Na podstawie oddanej liczby głosów na poszczególne przedsiębiorstwa stworzono Ranking Idealnych Pracodawców 2013. Firma Future Processing współpracująca z Wydziałem Elektrycznym, zajęła 30 miejsce w rankingu, osiągając tym samym lepszy wynik niż konkurencyjne firmy zagraniczne, np. Capgemini, Fujitsu Technology Solutions, czy GE International.

Ranking Idealnych Pracodawców został stworzony w oparciu o wyniki badania Universum Student Survey, które rokrocznie przeprowadza się na grupie 450 000 studentów w ponad 30 krajach. W polskiej edycji badania, respondentów podzielono na siedem grup ze względu na obrany przez nich kierunek studiów oraz związane z tym zainteresowanie podjęciem pracy w jednej z kilku branż. W grupie studentów kierunków technicznych, zainteresowanych związaniem swojej kariery zawodowej z firmą działającą w branży IT, znalazło się ponad 1100 studentów, których zdaniem Future Processing jest właśnie jedną z tych firm, które można wyróżnić w rankingu.

Ewa Ebelewicz-Plaza, odpowiedzialna za dział People firmy Future Processing, tak komentuje wyróżnienie w Rankingu Idealnych Pracodawców 2013: „Wkładamy dużo pracy w to, aby w FP każdy czuł się dobrze. Wierzymy bowiem, że szczęśliwy zespół, to taki zespół, który jest w stanie podołać każdemu wyzwaniu. Cieszymy się, że nasze starania w tworzeniu przyjaznego miejsca pracy zostały zauważone i docenione przez tak liczną grupę studentów. Wyróżnienie w Rankingu Idealnych Pracodawców umacnia nas w przekonaniu, że nasze działania idą w dobrym kierunku – pragniemy być idealnym pracodawcą i cieszymy się, że coraz więcej osób postrzega nas właśnie w ten sposób.”

Lista firm poddanych badaniu została stworzona przez samych studentów. Wchodząc na specjalną stronę internetową dopisywali oni nazwy kolejnych firm, które ich zdaniem należałoby uwzględnić w tegorocznym badaniu, a następnie wypełniali ankietę online, na podstawie której wyłoniono Idealnych Pracodawców 2013 r.

Badania zostały przeprowadzone przez firmę Universum, która specjalizuje się w usprawnieniu komunikacji pomiędzy studentami i przedsiębiorstwami, pomocy pracodawcom w profesjonalnej rekrutacji i zatrzymaniu pracowników w firmie oraz w strategicznym doradztwie. W Polsce przeprowadza badania od 2008 roku. Ich celem jest dostarczanie wiarygodnej informacji dotyczącej rynku studentów w Polsce i zagranicą. Z informacji pochodzących z analizy wyników badania korzystają pracodawcy, uczelnie wyższe i media.

A ranking można odnaleźć pod tym adresem: http://www.universumglobal.com/IDEAL-Employer-Rankings/The-National-Editions/Polish-Student-Survey