piątek, 29.03.2024 - tydzień (N)ieparzysty

W imieniu Prorektora ds. Nauki i Rozwoju zapraszamy Studentów do uczestnictwa w Międzynarodowej Olimpiadzie Studenckiej dotyczącej programowania. Treść zaproszenia poniżej, a więcej informacji na stronie www  oraz w Regulaminie w załączniku.

We welcome you to take part in the Fifteenth International Open Students Olympiad on Programming named after S.Lebedev and V.Glushkov "KPI-OPEN”. The Olympiad will take place online from July 5 to 8, 2021. To participate in the Olympiad you need to register on the site open.kpi.ua. Registration will be open from May 15 to June 25, 2021. The rules of the Olympiad, which you need to read and accept, are sent in the attachment to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..