czwartek, 28.03.2024 - tydzień (N)ieparzysty

Pracownik Katedry Metrologii, Elektroniki i Automatyki dr inż. Krzysztof Kubiczek został laureatem prestiżowej nagrody Fundacji Nauki Polskiej "Start". Prestiżowe stypendia otrzymało 100 wybitnych młodych naukowców. W tym roku stypendia zostały przyznane po raz trzydziesty.

Laureaci zostali wybrani w drodze wieloetapowego konkursu z grona 794 kandydatów. W konkursie oceniano jakość ich dotychczasowego dorobku naukowego. W tym roku najwięcej stypendiów – 31 - przyznano badaczom zajmującym się naukami biologicznymi i medycznymi. Na czele rankingu instytucji, z których pochodzi największa liczba laureatów uplasował się ponownie Uniwersytet Warszawski (12 stypendystów), na drugim miejscu znalazł się Uniwersytet Jagielloński (10 stypendystów), a na trzecim Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica (9 stypendystów). Politechnika Śląska w tym roku uzyskała łącznie 2 stypendia. Dr inż. Krzysztof Kubiczek specjalizuje się w modelowaniu numerycznym zjawisk elektromagnetycznych i termoelektrycznych.