piątek, 19.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniach 19-20 września 2022 roku na Politechnice Śląskiej odbył się Śląski Salon Maturzysty - impreza promocyjna dla maturzystów naszego województwa, zorganizowana przez czasopismo „Perspektywy”. W imprezie wzięło udział kilka zespołów pracowników i studentów z Wydziału Elektrycznego, którzy uatrakcyjnili stoisko wydziałowe pokazami i prezentacjami. Byli to:

•  Dr inż. Adam Piślniak i mgr inż. Łukasz Dróżdż z Katedry Metrologii, Elektroniki i Automatyki z pokazem „Stanowisko umożliwiające lewitację na zadanej wysokości lekkiego obiektu, umieszczonego wewnątrz pionowego tunelu”,
  • Dr inż. Piotr Zientek z Katedry Elektrotechniki i Informatyki oraz studenci ze studenckiego koła naukowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich - panowie: Łukasz Lomania (prezes) oraz Robert Zelosko (członek koła) z pokazem robotów LEGO® MINDSTORMS®,
  • Dr inż. Marcin Procek oraz mgr inż. Piotr Kałużyński z Katedry Optoelektroniki wraz ze studentką kierunku Mechatronika Panią Karoliną Tarnas z pokazem Stanowiska Studeckiego Koła Naukowego FOTON,
  • Mgr inż. Krzysztof Habelok z Katedry Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki z prezentacją robota Hexor,
  • Dr inż. Marek Kciuk wraz ze studentami kierunku Mechatronika – Panami: Jakubem Pielorzem, Patrykiem Radkiem oraz Bartkiem Głodkiem z prezentacją systemu akwizycji danych z projektu PBL pt. „Rozbudowa systemu ciągłego pomiaru komfortu zróżnicowanych grup użytkowników w kontekście użytkowanej przestrzeni. Badania wpływu przestrzeni i parametrów fizycznych na funkcjonowanie człowieka”.

Koordynacją stoiska oraz udzielaniem maturzystom informacji dotyczących studiów na Wydziale zajmował się Andrzej Kowalik.

Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów ostatnich klas szkół średnich, którzy biorą pod uwagę studia na Politechnice Śląskiej, jako kolejny etap swojej edukacji. Przez dwa dni Centrum Edukacyjno – Kongresowe odwiedziło około tysiące z nich. Główne prezentacje i wykłady prowadzone były w aulach Centrum. Otwarcia salonu dokonał JM Rektor Politechniki Śląskiej Profesor Arkadiusz Mężyk. Wśród gości znaleźli się m.in. Pan Adam Neumann - Prezydent Gliwic, Profesor Tomasz Pietrzykowski - Prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej Uniwersytetu Śląskiego oraz Profesor Oskar Kowalski - Prorektor ds. kształcenia podyplomowego i promocji uczelni Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Uczestnik imprezy kierujący robotem jeżdżącym LEGOUczestnik imprezy kierujący robotem jeżdżącym LEGO

Pracownicy Katedry Metrologii, Elektroniki i Automatyki

Studenci ze studenckiego koła naukowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich