czwartek, 25.04.2024 - tydzień (N)ieparzysty

W lipcu br. została podpisana umowa edukacyjna między Wydziałem Elektrycznym Politechniki Śląskiej a firmą National Instruments o nazwie „NI LabVIEW Academy”. Wydział Elektryczny wszedł do programu jako czternasty ośrodek akademicki w Polsce. Inicjatorem oraz koordynatorem programu na Wydziale Elektrycznym jest dr inż. Marek Kciuk z Katedry Mechatroniki. Pierwsza grupa, która została włączona do programu to drugi semestr studiów magisterskich na specjalności Mechatronika. Studenci, w ramach przedmiotu Przetwarzanie i Wizualizacja Danych Pomiarowych (prowadzonego przez dr-a inż. Marka Kciuka), mają prowadzony kurs programowania w LabVIEW zgodny z kursami LabVIEW Core 1 oraz LabVIEW Core 2 prowadzonymi przez firmę National Instruments. Pod koniec semestru będą mieli możliwość darmowego podejścia do egzaminu na poziomie CLAD (Certified LabVIEW Associated Developer) certyfikowanego przez firmę National Instruments i uznawanego na całym świecie.

Więcej o programie LabVIEW Academy