sobota, 20.04.2024 - tydzień (P)arzysty

Szanowni Państwo,

W imieniu Władz Rektorskich Politechniki Śląskiej mam zaszczyt zaprosić do uczestnictwa w dniu informacyjnym programu Erasmus MUNDUS pod nazwą Erasmus Mundus Awareness Day, który odbędzie się 10 grudnia br. w Auli B Centrum Edukacyjno - Kongresowego Politechniki Śląskiej w Gliwicach (ul. Konarskiego 18B), w godzinach 10:00 - 16:30. Spotkanie ma na celu promocję programu Erasmus MUNDUS oraz poszerzenie wiedzy o jego ofercie wśród pracowników, studentów poszukujących alternatywnych kierunków rozwoju swojej ścieżki dydaktycznej, jak również pracodawców. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem JM Rektora Politechniki Śląskiej prof. dra hab. inż. Andrzeja Karbownika, Komisji Europejskiej i projektu „Erasmus MUNDUS – Activate Communicate Engage (EM - ACE)”, koordynowanego przez Uniwersytet La Sapienza w Rzymie (szczegółowe informacje o tym projekcie dostępne są na stronie www.em-ace.eu).

Program Erasmus MUNDUS (www.mundus.org.pl) obejmuje następujące typy działań:

• Akcja 1 - wspólne programy studiów magisterskich i doktoranckich
  • Akcja 3 - działania promocyjne europejskiego szkolnictwa wyższego poza UE

Program spotkania wraz z formularzem zgłoszeniowym oraz linkiem do krótkiej ankiety, o wypełnienie której prosimy pracowników i studentów zainteresowanych udziałem w spotkaniu znajduje się na stronie Biura Międzynarodowej Wymiany Akademickiej.

Pozyskane w ten sposób informacje będą dyskutowane na spotkaniu 10 grudnia w Gliwicach i pozwolą również na sprawne wdrażanie działań w ramach projektu EM-ACE. Ewentualne pytania zw. z badaniem i samym spotkaniem można kierować na adres mailowy projektu EM-ACE (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub organizatorów spotkania w Politechnice Śląskiej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu, powinny dokonać rejestracji przesyłając do dnia 5 grudnia br. swój formularz zgłoszeniowy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Liczę na Państwa pomoc i zaangażowanie w rozpowszechnienie informacji o grudniowym spotkaniu wśród współpracowników i studentów oraz na Państwa obecność.

Prof. dr hab. inż. Ryszard Białecki
Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej