środa, 24.04.2024 - tydzień (N)ieparzysty

W dniu 21 marca br. na Wydziale Elektrycznym gościli uczniowie z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie. Cztery klasy odwiedziły wybrane laboratoria naszego Wydziału, zapoznając się z doświadczeniami z fizyki, budową robotów oraz stanowiskami mechatronicznymi.

Uczniowie wzięli udział w następujących pokazach i prezentacjach:

• Roboty mobilne - inżynieria inspirowana biologią wraz z pokazem robotów Hexor - dr inż. Maciej Sajkowski z Katedry Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki,
  • Pokaz lewitacji nadprzewodnikowej oraz kriogeniki - dr inż. Mariusz Stępień z Katedry Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki,
  • Interaktywny pokaz robotów mobilnych - dr inż. Marcin Szczygieł z Katedry Mechatroniki,
  • Prezentacja zastosowań drukarki przestrzennej 3D oraz zjawiska lewitacji - dr inż. Jarosław Domin z Katedry Mechatroniki.

Prezentację Wydziału oraz koordynację imprezy wykonał rzecznik Andrzej Kowalik.