sobota, 20.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniu 11 kwietnia br. odbył się Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej - największa impreza promocyjna naszej uczelni, w której wzięło udział 1200 maturzystów z województwa śląskiego. Po prezentacjach w Centrum Edukacyjno - Kongresowym, grupy uczniów zainteresowane poszczególnymi wydziałami udały się na wydziały, w celu zwiedzenia wybranych laboratoriów. Wydział Elektryczny zaprezentował: Laboratorium Wysokich Napięć (dr inż. K. Maźniewski), Laboratorium Optoelektroniki (dr inż. C. Tyszkiewicz), Laboratorium Elektroniki (dr inż. S. Barwinek), Laboratorium Mechatroniki (dr inż. M. Szczygieł). Przewodnikami grup byli: dr inż. K. Bodzek oraz mgr inż. M. Talaga, a stoisko informacyjne w Centrum Edukacyjno – Kongresowym prowadził rzecznik A. Kowalik.