wtorek, 23.04.2024 - tydzień (N)ieparzysty

W dniach 4-5 kwietnia 2014 roku w Szczecinie ośmioro członków SKN SEP z Gliwic uczestniczyło w II Forum Młodzieży SEP. Spotkanie odbyło się pod hasłami: „Jesteś przyszłością SEP”, „Szanse rozwoju młodzieży SEP. Jaka wizja i kierunki działania. W forum uczestniczyło ponad 150 przedstawicieli SEP z różnych ośrodków w naszym kraju.

Inauguracja forum odbyła się w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Uczestnicy wysłuchali dwóch wystąpień wprowadzających: „Portret młodego pokolenia” oraz „Młodzież w stowarzyszeniach”. Wystąpienia były wprowadzeniem do cyklu paneli dyskusyjnych poświęconych tematyce aktywności młodzieży w stowarzyszeniach oraz oferty SEP dla środowiska akademickiego. Przedstawiciele SKN SEP z Gliwic uczestniczyli w panelach, dzięki którym mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat funkcjonowania stowarzyszeń oraz wymienić spostrzeżenia. Na koniec pierwszego dnia odbyło się posiedzenie SRK SEP.

Drugi dzień spotkania został zapoczątkowany przez prezentację filmów biograficznych o wybitnych polskich inżynierach elektrykach oraz dyskusję na temat: „Współczesny model inżyniera”. Później nastąpiło podsumowanie i przedstawienie wyników paneli dyskusyjnych, którego wynikiem końcowym było zgłoszenie postulatów na XXXVI WZD SEP i II Kongresu Elektryki Polskiej.

Na zakończenie spotkania uczestnicy wzięli udział w warsztatach pt.: „ Jak budować własną markę na rynku pracy”.

Spotkanie młodych elektryków umożliwiło nam wymianę myśli poglądów i doświadczeń, umożliwiło głębszą współpracę pomiędzy różnymi środowiskami akademickimi.