czwartek, 28.03.2024 - tydzień (N)ieparzysty

10 tys. zł może otrzymać zwycięzca konkursu na najlepszą pracę magisterską ogłoszonego przez TAURON Dystrybucja. Do konkursu mogą przystąpić studenci uczelni technicznych, którzy napisali pracę o temacie „Inteligentne systemy dostawy energii elektrycznej - nowe wyzwania dla sieci dystrybucyjnej”. Termin zgłoszeń mija 30 września.

Do udziału w konkursie zaproszeni są absolwenci sześciu uczelni technicznych: Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Opolskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Warszawskiej oraz Politechniki Wrocławskiej.

Celem konkursu jest przede wszystkim poszerzenie współpracy TAURON Dystrybucja z technicznymi uczelniami wyższymi, które miedzy innymi kształcą kadry i specjalistów z zakresu energetyki.

- Temat konkursu jest bardzo aktualny. Wprowadzane obecnie w skali całego kraju systemy związane z technologiami Smart Grid i smart metering, będą wymagać specjalistycznej wiedzy, której jeszcze się w Polsce uczymy. Konkurs, z jednej strony ma promować samą tematykę sieci inteligentnych, z drugiej - pomóc znaleźć najzdolniejszych studentów zainteresowanych tematem wprowadzania nowoczesnych technologii w energetyce - mówi Marek Kleszczewski, wiceprezes TAURON Dystrybucja.

Nagroda dla zwycięzcy konkursu na najlepszą pracę magisterską to 10 tys. zł. Organizator przewidział też możliwość przyznania wyróżnień w wysokości 3 tys. zł.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 września 2014 r. Po tym terminie zostanie wyłonionych 10 prac, które przejdą do kolejnego, finałowego etapu Konkursu.

Szczegóły dotyczące konkursu wraz z Regulaminem znajdują się na stronie www.tauron-dystrybucja.pl.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską to nie jedyna inicjatywa TAURON Dystrybucji kierowana do studentów uczelni technicznych. W lipcu br. studenci różnych specjalności mogą odbywać w spółce praktyki studenckie. Szczegóły na www.tauron-dystrybucja.pl.