piątek, 05.06.2020 - tydzień (N)ieparzysty

Z przyjemnością informujemy, że absolwent Wydziału Elektrycznego i członek Koła Naukowego Robotyki Mobilnej mgr inż. Dawid Ploch zdobył czwarte miejsce w europejskim turnieju robotów „Robotic Tournament”, który odbył się 6 kwietnia br.

Międzynarodowy Turniej „Robotic Tournament” jest imprezą cykliczną o zasięgu europejskim organizowaną przez Zespół Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica w Rybniku, w której biorą udział zawodnicy i ich roboty sterujący w siedmiu różnych konkurencjach. Konkurencja, w której startował nasz absolwent to „LineFollower” (poruszanie się robota po wyznaczonej czarną linią trasie). Pan Dawid Ploch był członkiem zespołu „HEXOR Team” pod okiem opiekuna koła naukowego dra inż. Tomasza Stenzla. Zawodowo nasz absolwent jest specjalistą w zakresie rozwiązań Automated Guided Vehicle (AGV), czego potwierdzeniem jest wyróżniona przez Radę Wydziału Elektrycznego jego praca dyplomowa „Integracja robota mobilnego typu Line-Tracker”. Zapraszamy do zapoznanie się z filmem z przejazdu robota autorstwa naszego absolwenta.