piątek, 19.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniu 2 czerwca 2015, na terenie miasteczka akademickiego, odbył się „Dzień Elektrona” - coroczna impreza Wydziału Elektrycznego i Domu Studenckiego „Elektron”.

„Dzień Elektrona” pełen był atrakcji i występów artystycznych. Zróżnicowanie zespołów muzycznych, występujących na scenie, przypadło do gustu studentom o różnych upodobaniach muzycznych. Wśród występujących znalazły się takie gwiazdy, jak raper Miuosh i legendarna kapela rockowa KAT & Roman Kostrzewski.

Poza programem artystycznym, odbył się duży turniej piłki nożnej, którego kwalifikacje rozpoczęły się 2 tygodnie przed finałowymi rozgrywkami oraz zawody siłowe takie jak: przeciąganie liny czy koronna konkurencja - rzut transformatorem. W turnieju piłki nożnej pierwsze miejsce zajęła drużyna „Ekwilibrystyczni”, którą reprezentowali studenci kierunku Elektrotechnika. Drugie miejsce przypadło zespołowi „Pompa Ciepła”, który składał się ze studentów kierunku Energetyka, natomiast miejsce trzecie zdobyła reprezentacja Instytutu Metrologii, Elektroniki i Automatyki, w której skład wchodziła kadra naukowo-dydaktyczna Instytutu.

Nagrody dla zwycięskich drużyn wręczył Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. Paweł Sowa. W tej edycji zawodów, po raz pierwszy, wprowadzony został puchar przechodni dla jednostki dydaktycznej Wydziału, która uzyskała najlepszy wynik w turnieju piłki nożnej.

Dla miłośników motoryzacji zorganizowany został zlot motorowy, który był częścią ogólnopolskiej charytatywnej akcji krwiodawstwa "Motoserce". Zainteresowanie uczestników wzbudziły także konkursy wiedzy i dobrze zaopatrzona strefa gastronomiczna. Tegoroczna edycja „Dnia Elektrona” była największa, pod względem uczestników, na przestrzeni ostatnich lat.

Zdjęcia: Samorząd Studencki Wydziału Elektrycznego