czwartek, 25.04.2024 - tydzień (N)ieparzysty

Uniwersytet Śląski i Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej zaprasza na dwusemestralne studia podyplomowe Społeczeństwo Prosumenckie – Prosumencka Energetyka.

Studia są bezpłatne. Rekrutacja trwa do 29 września 2015 r.

Celem projektu jest stworzenie INNOWACYJNEJ OFERTY EDUKACYJNEJ, łączącej nauki humanistyczne, przyrodnicze i techniczne, która pozwoli wykształcić specjalistów w zakresie wieloaspektowego ujęcia energetyki prosumenckiej, w tym m.in. zrównoważonego gospodarowania energią, wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, komunikacji społecznej, zagrożeń dla środowiska i klimatu.

W ramach projektu, Uniwersytet Śląski w partnerstwie z Politechniką Śląską, uruchomi INTERDYSCYPLINARNE STUDIA PODYPLOMOWE „Społeczeństwo prosumenckie – prosumencka energetyka”, których INNOWACYJNOŚĆ polega na poszerzeniu bazy wiedzy z dziedziny nauk społecznych w zakresie energetyki prosumenckiej i stworzenie interdyscyplinarnego programu, pozwalającego na kompleksowe ujęcie zagadnienia poprzez współdziałanie nauczycieli akademickich z obszaru nauk społecznych, technicznych i przyrodniczych w tworzeniu standardów kształcenia w zakresie energetyki prosumenckiej, oraz współodpowiedzialności specjalistów za proces kształcenia studentów.

Studia są współfinansowane ze środków funduszy norweskich i krajowych.

Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie internetowej projektu: www.pros.us.edu.pl.

W dniu 29 września (godz. 14:00) w budynku CINiBA Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się seminarium inauguracyjne studiów podyplomowych. Podczas seminarium wykłady wygłoszą m.in. Pan Marcin Popkiewicz- fizyk, autor setek artykułów dotyczących zmian klimatycznych, zasobów i energii, Pan Józef Neterowicz – Radca Ambasady Szwecji.

Seminarium „Społeczeństwo prosumenckie – prosumencka energetyka”

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym Seminarium Inaugurującym studia podyplomowe „Społeczeństwo prosumenckie – prosumencka energetyka”, realizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków funduszy norweskich i krajowych w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego – Rozwój Polskich Uczelni, które odbędzie się dnia 29 września 2015 r. w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, ul. Bankowa 11a w Katowicach (sala konferencyjna, poziom 0), w godzinach 14:00-18:00. Szczegółowy program seminarium zamieszczono w załączniku.

Seminarium pod patronatem Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami
Polskiej Akademii Nauk o/Katowice.

Prosimy o potwierdzenie obecności pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..