sobota, 20.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniu 27 kwietnia od godziny 13:30 w Sali 479 wydziału MT odbędzie się spotkanie informacyjne dla studentów zainteresowanych działalnością w nowotworzonym kole naukowym. Kluczowe cele koła to popularyzacja wiedzy w zakresie tworzenia bezzałogowych systemów latających zarówno samolotów jak i wielowirnikowców. Studenci zgłębiać będą wiedzę w zakresie: inżynierii lotniczej - projektowanie kadłubów i skrzydeł; automatyki i robotyki - obsługa autopilota oraz sensorów; informatyki - tworzenie oprogramowania do zarządzania misją, algorytmy widzenia maszynowego i stabilizacja obrazu. Dodatkowo działalność w kole naukowym pozwoli na zdobycie cennego doświadczenia związanego z: pracą w zespole, zarządzaniem projektami, marketingiem i promocją. Spośród członków koła wybrany zostanie zespół reprezentujący Uczelnię na światowych konkursach projektowania UAV takich jak: Aero Design w USA, UAV Chalenge w Australii.

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/events/976827802412623