czwartek, 28.03.2024 - tydzień (N)ieparzysty

W dniu 2.06.2017r. odbyło się piąte posiedzenie Rady Programowej Wydziału Elektrycznego. Tym razem miało charakter wyjazdowy i zlokalizowane zostało w hotelu „Biały Dom” w Paniówkach, dokąd zaproszenie wystosował Wójt Gminy Gierałtowice dr inż. Joachim Bargiel – członek Rady.

Posiedzenie otworzył Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. dr hab. inż. Paweł Sowa, który powitał zebranych i podsumował działalność Wydziału Elektrycznego od czasu poprzedniego posiedzenia. Następnie Dziekan wręczył nominacje nowo mianowanym członkom Rady.

Część wykładową posiedzenia rozpoczęła pani dr inż. Bojana Petkovic z Technicznego Uniwersytetu w Ilmenau (Niemcy), która zaprezentowała swoją uczelnię oraz możliwości współpracy z Wydziałem Elektrycznym. Następnie dr inż. Dzmitry S. Karpovich z Wydziału Automatyki Procesów Produkcji i Inżynierii Elektrycznej Politechniki Białoruskiej przybliżył uczestnikom profil swojego Wydziału. Kolejna prezentacja Wójta Gierałtowic dr. inż. Joachima Bargiela dotyczyła wdrażania rozwiązań energetyki rozproszonej na terenie gminy. Następnie profesor Václav Snášel – Rektor Politechniki Ostrawskiej - przekazał informacje na temat udziału w projekcie „Central Europe Institut Industry 4.0 (CEII 4.0)”. Ostatnia prezentacja dr inż. Beaty Krupanek z Instytutu Metrologii, Elektroniki i Automatyki poruszała problematykę Internetu rzeczy.

Druga część posiedzenia Rady miała charakter praktyczny i złożyły się na nią wizyty studyjne w wybranych obiektach Gminy Gierałtowice: krytej pływalni „Wodnik” oraz oczyszczalni ścieków w Paniówkach, ośrodku zdrowia w Przyszowicach oraz Parku Przemysłowym Synergy Park przy węźle Sośnica, gdzie uczestnicy obejrzeli prezentacje wybranych przedsiębiorstw.

Piąte posiedzenie Rady Programowej Wydziału Elektrycznego