Z dumą informujemy, że dwóch członków Rady Programowej Wydziału Elektrycznego objęło zaszczytne funkcje w organizacjach naukowych i uczelniach. Profesor Aleksander Sieroń, doktor Honoris Causa Politechniki Śląskiej został powołany, przez Prezydium PAN, z dniem 1 stycznia 2018 roku na Przewodniczącego Komisji K „Elektromagnetyzm w biologii i medycynie” Polskiego Komitetu Narodowego ds. Współpracy z Międzynarodową Unią Nauk Radiowych (URSI). Natomiast profesor Tshilidzi Marwala w dniu 26 marca 2018 roku zainauguruje sprawowanie urzędu Prorektora Uniwersytetu w Johannesburgu. W imieniu Rady Wydziału, Rady Programowej oraz Społeczności Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej pragnę złożyć serdeczne gratulacje, życząc powodzenia w realizacji nowych zadań zawodowych.