środa, 22.09.2021 - tydzień (P)arzysty
logoPolSl2019 2logoRE100
Wydział Elektryczny

Diebold Nixdorf Day

W ramach projektu „Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje” organizowana jest 28 września (wtorek) wizyta studyjna w firmie Diebold Nixdorf w Katowicach. Wizyta skierowana jest dla studentów z kierunków IT od IV semestru..

Czytaj więcej...

Konkurs dla doktoranta z zakresu chemii, fizyki, biotechnologii, elektroniki lub dziedzin pokrewnych do udziału w projekcie

W związku z realizacją projektu „Hybrydowe platformy czujnikowe zintegrowanych układów fotonicznych na bazie materiałów ceramicznych i polimerowych (HYPHa)” w ramach programu TEAM-NET Fundacji na rzecz Nauki Polskiej ogłasza się Konkurs dla doktoranta z zakresu chemii, fizyki, biotechnologii, elektroniki lub dziedzin pokrewnych do realizacji projektu. Projekt przewiduje stypendium. Termin zgłaszania ofert 25 sierpnia 2021r.

Czytaj więcej...

Srebrny medal dla innowacyjnego wynalazku z Wydziału Elektrycznego

Z dumą informujemy, że wynalazek pn. "Innowacyjny fotoniczny system pomiarowy do zastosowań biomedycznych", wykonany pod kierownictwem Pana Profesora Pawła Karasińskiego przez Zespół Naukowców w składzie: dr hab. inż. Cuma Tyszkiewicz, prof. PŚ, dr inż. Andrzej Kaźmierczak, dr inż. Paweł Kielan oraz dr Jan Paczesny, został nagrodzony srebrnym medalem na XIV Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG® 2021. Projekt znalazł się wśród siedmiu nagrodzonych wynalazków z naszej Uczelni.

Czytaj więcej...

Projekt dla Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A

Interdyscyplinarny zespół naukowców pod wspólnym kierunkiem dr hab. inż. Wojciecha Kostowskiego (Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki, Katedra Techniki Cieplnej), dr hab. inż. Erwina Maciaka (Wydział Elektryczny, Katedra Optoelektroniki) oraz dr inż. Daniela Adameckiego (Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej, Katedra Mechanizacji i Robotyzacji Górnictwa) zrealizował projekt „Opracowanie systemu pomiaru stopnia wydłużenia kompensatorów w oparciu o technologię światłowodową” dla Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Czytaj więcej...