środa, 27.01.2021 - tydzień (P)arzysty
logoPolSl2019 2logoRE100
Wydział Elektryczny

Profesor Paweł Karasiński laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

Z dumą informujemy, że dr hab. inż. Paweł Karasiński prof. PŚ z Katedry Optoelektroniki Wydziału Elektrycznego został Laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii: „Naukowiec przyszłości: za realizację projektów pt. „Opracowanie planarnych światłowodowych przetworników fazowych z rezonatorami pierścieniowymi do zastosowań w spektroskopii pola zanikającego” oraz „Innowacyjny fotoniczny system pomiarowy do zastosowań biomedycznych”.

Czytaj więcej...

Konkurs dla doktoranta przy projekcie finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki

Uprzejmie informujemy o ogłoszeniu konkursu dla doktoranta w projekcie „System zapewnienia spójności pomiarowej składowych impedancji w odniesieniu do wzorca opartego o kwantowy efekt Halla” finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki. Informacje w załączniku.

 

Kierownik Projektu
prof. dr hab. inż. Marian Kampik

Profesor Paweł Sowa – wiceprzewodniczącym Oddziału IEEE

Z dumą informujemy, że w wyborach Zarządu Oddziału Power & Energy Society/Industry Applications Society PES-31/IA-34 Polskiej Sekcji IEEE wiceprzewodniczącym Oddziału został prof. dr hab. inż. Paweł Sowa – Kierownik Katedry Elektroenergetyki i Sterowania Układów Wydziału Elektrycznego.

Czytaj więcej...

Naukowcy Wydziału w Polskiej Akademii Nauk

Z dumą informujemy, że Komitet Elektrotechniki Polskiej Akademii Nauk powołał 25 listopada br. dr. hab. inż. Zbigniewa Kaczmarczyka, prof. PŚ, dr. hab. inż. Romana Kroka, prof. PŚ oraz dr. hab. inż. Mariusza Stępnia, prof. PŚ na Członków Stowarzyszonych do Sekcji Energoelektroniki i Napędu Elektrycznego, Sekcji Maszyn Elektrycznych i Transformatorów oraz Sekcji Materiałów i Technologii Elektrotechnicznych na kadencję 2020-2023.