piątek, 10.07.2020 - tydzień (P)arzysty

W dniu 26 lutego 2018 roku w Katedrze Mechatroniki odbyło się seminarium naukowe, podczas którego grupa studentów II semestru studiów magisterskich Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych oraz Wydziału Elektrycznego zaprezentowała efekt pracy zrealizowanej w ramach projektu PBL „Neuroterapia w praktyce”.

W ramach projektu studenci Wydziału Elektrycznego opracowali i wykonali system do terapii Biofeedback z zastosowaniem modułu do monitorowania fal mózgowych EEG, czujnika tętna HRV oraz rezystancji skóry GSR sterowanych za pomocą mikrokomputera RaspberryPI. System steruje niewielkim robotem kołowym. Studentki z Kolegium opracowały protokół terapeutyczny dla dzieci w wieku ok 8 lat.
Prace grupy projektowej realizowane były pod opieką dr. inż. Pawła Wawrzały z Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych oraz dr. inż. Marka Kciuka z Katedry Mechatroniki.