niedziela, 09.08.2020 - tydzień (P)arzysty
logoPolSl2019 2logoRE100
Wydział Elektryczny

 

Zawieszenie zajęć dydaktycznych

Od dnia 12.03.2020r. do odwołania zostają zawieszone wykłady, zajęcia oraz konsultacje dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych oraz inne formy kształcenia, z wyłączeniem zajęć prowadzonych zdalnie.


NOWA PROCEDURA ZDALNEGO DYPLOMOWANIA


NOWE PROCEDURY PRAKTYK STUDENCKICH!

Informujemy, że na stronie Wydziału Elektrycznego zamieszczone zostały nowe procedury załatwiania spraw dotyczących praktyk studenckich oraz alternatywnych sposobów ich realizacji.

Informacje dla: studentów studiów stacjonarnych

Informacje dla: studentów studiów niestacjonarnych


Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy wszystkich na wspólne obchody Międzynarodowego Dnia Światła 2020, proklamowanego na 39. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO w 2017 roku.

Ze względu na wyjątkowe okoliczności w tym roku obchody odbędą się w Internecie! W poniedziałek 18 maja o godzinie 12:00 zapraszamy na transmisję na żywo z instytucji naukowych i przedsiębiorstw fotonicznych z całej Polski, dla których światło jest pracą, pasją i hobby! W celebracji Międzynarodowego Dnia Światła 2020 w Politechnice Śląskiej będzie uczestniczyć Katedra Optoelektroniki Wydziału Elektrycznego.

Transmisja na żywo pod adresem: https://youtu.be/vfFGw5PWTdY

Tradycyjnie, obchody Międzynarodowego Dnia Światła wiążą się z datą 16 maja, upamiętniającą pierwsze, zakończonego sukcesem użycia lasera rubinowego, skonstruowanego w 1960 roku przez amerykańskiego fizyka i inżyniera, Teodora Maimana. Laser stał się przykładem naukowego odkrycia z wykorzystującego światło, które doprowadziło do rewolucyjnych zmian w wielu dziedzinach wiedzy i inżynierii, mających bezpośredni wpływ zarówno na życie pojedynczych ludzi, jak i całych społeczeństw. Więcej o wydarzeniu:

https://en.unesco.org/commemorations/dayoflight

Włącz światło i bądź z nami!