środa, 27.01.2021 - tydzień (P)arzysty
logoPolSl2019 2logoRE100
Wydział Elektryczny

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy wszystkich na wspólne obchody Międzynarodowego Dnia Światła 2020, proklamowanego na 39. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO w 2017 roku.

Ze względu na wyjątkowe okoliczności w tym roku obchody odbędą się w Internecie! W poniedziałek 18 maja o godzinie 12:00 zapraszamy na transmisję na żywo z instytucji naukowych i przedsiębiorstw fotonicznych z całej Polski, dla których światło jest pracą, pasją i hobby! W celebracji Międzynarodowego Dnia Światła 2020 w Politechnice Śląskiej będzie uczestniczyć Katedra Optoelektroniki Wydziału Elektrycznego.

Transmisja na żywo pod adresem: https://youtu.be/vfFGw5PWTdY

Tradycyjnie, obchody Międzynarodowego Dnia Światła wiążą się z datą 16 maja, upamiętniającą pierwsze, zakończonego sukcesem użycia lasera rubinowego, skonstruowanego w 1960 roku przez amerykańskiego fizyka i inżyniera, Teodora Maimana. Laser stał się przykładem naukowego odkrycia z wykorzystującego światło, które doprowadziło do rewolucyjnych zmian w wielu dziedzinach wiedzy i inżynierii, mających bezpośredni wpływ zarówno na życie pojedynczych ludzi, jak i całych społeczeństw. Więcej o wydarzeniu:

https://en.unesco.org/commemorations/dayoflight

Włącz światło i bądź z nami!