Miło nam poinformować, że w konkursie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotyczącym wdrażania systemów poprawy jakości kształcenia oraz Krajowych Ram Kwalifikacji nagrodzony został kierunek Mechatronika prowadzony na Wydziale Elektrycznym.

Do konkursu zgłoszono 261 wniosków z całego kraju. Komisja konkursowa, pod przewodnictwem profesora Edwarda Jezierskiego, najwyżej oceniła 13 programów kształcenia o profilu praktycznym oraz 13 programów o profilu ogólnoakademickim. Każda z nagrodzonych jednostek otrzyma dofinansowanie w wysokości 1.000.000 zł. Ósme miejsce wśród najlepszych programów kształcenia o profilu ogólnoakademickim uzyskał kierunek Mechatronika, jako jedyny z kierunków prowadzonych na Politechnice Śląskiej. Gratulujemy!

prof. dr hab. inż. Paweł Sowa
Dziekan Wydziału Elektrycznego