W dniu 28 listopada odbył się wykład dra Grzegorza Ombacha, byłego doktoranta i pracownika Katedry KENER. Dr Grzegorz Ombach obecnie zajmuje stanowisko menadżerskie w firmie Qualcomm CDMA Technologies GmbH, gdzie jest odpowiedzialny za rozwój i wdrażanie technologii bezprzewodowego zasilania energią elektryczną. Tematyka wykładu dotyczyła zastosowania takiej technologii do statycznego i dynamicznego (na postoju i w ruchu) ładowania samochodów elektrycznych w układach o mocy 3 do 20 kW. Wykład dotyczył również udziału elektrotechniki we współczesnych samochodach, napędach o mocy 100 W do 5 kW stosowanych w samochodach elektrycznych oraz zagadnień bezprzewodowego monitoringu samochodów.

Niezwykle ekspresyjnie wygłoszony wykład zakończył się ciekawym dla studentów podsumowaniem doświadczeń, które dr Grzegorz Ombach zdobył podczas 10 letniej pracy inżynierskiej w Niemczech.

Po końcowej, półgodzinnej zaciekłej dyskusji, licznie zgromadzeni studenci wyszli z wykładu w przekonaniu, że z wykształceniem elektrotechnicznym bez problemu znajdą zatrudnienie na europejskim rynku pracy.

Wykład tradycyjnie zakończył się podziękowaniem i wręczeniem pamiątkowego dyplomu dla dra Grzegorza Ombacha.