Zakończyła się druga edycja ogólnopolskiego konkursu branży LPG Napęd Nowej Ery. Dwaj pracownicy naszego Wydziału dr inż. Rafał Setlak i dr inż. Marcin Fice zostali, podobnie jak w roku 2012, finalistami drugiej edycji Konkursu Branży LPG NAPĘD NOWEJ ERY. Finałowy projekt zgłoszony w podkategorii projekt naukowo-badawczy/wynalazek nosił tytuł: "Smart Hybrid - innowacyjne metody zmniejszania zużycia paliwa w samochodach wyposażonych w instalację LPG". Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów, prowadzona przez Pawła Orleańskiego (znanego m.in. z programu GALILEO) odbyła się w Politechnice Warszawskiej w Płocku. Wcześnie uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia i zapoznania się z procesem produkcji paliw na terenie Rafinerii ORLEN Płock.

Celem konkursu było wyłonienie prac pozwalających na poszerzenie wiedzy eksperckiej na temat LPG, co ma szansę przełożyć się na pobudzenie rynku gazu płynnego do dalszego rozwoju.

Strona www organizatora konkursu