W dniu 11 grudnia br. na Wydziale Elektrycznym gościła wycieczka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Chorzowie.

Uczniowie wzięli udział w pokazach i doświadczeniach przygotowanych przez naszych pracowników: zawodów multimedialnych robotów Hexor (dr inż. Tomasz Stenzel z Katedry Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki) oraz doświadczeniach związanych z wyładowaniami elektrycznymi (dr inż. Dominik Duda z Instytutu Elektroenergetyki i Sterowania Układów). Duże zainteresowanie gości wzbudziły możliwość samodzielnego sterowania robotami oraz kwestie dotyczące bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej, ochrony odgromowej i symulacji uderzeń piorunów.

Nie był to pierwszy kontakt tych uczniów z Politechniką Śląską. Od kilku lat, dzięki inicjatywie rodziców i nauczycieli, biorą oni udział w imprezach popularnonaukowych na naszej uczelni m.in. w Nocach Naukowców. Wyrażamy nadzieję, że wiedza zdobyta, w przyjazny sposób, na Wydziale Elektrycznym, ułatwi młodym ludziom wybór kolejnych etapów ich kariery naukowej.