W dniu 5 grudnia w Warszawie, podczas II Forum Innowacji Transportowych – Innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju, na Gali Finałowej Konkursu „Nagroda Innowacyjności w Transporcie”, dwaj pracownicy naszego Wydziału dr inż. Rafał Setlak oraz dr inż. Marcin Fice (obaj z Zakładu Maszyn Elektrycznych i Inżynierii Elektrycznej w Transporcie Instytutu Elektrotechniki i Informatyki), jako jedyni przedstawiciele środowiska naukowego w Polsce, zostali nagrodzeni Nagrodą Innowacyjności w Transporcie oraz Tytułem Honorowym Ambasadora Innowacyjności 2013.

Nagroda przyznawana jest instytucjom naukowym oraz przedsiębiorstwom, które wniosły istotny wkład w unowocześnienie transportu i logistyki, jako jednego z priorytetów Unii Europejskiej oraz zwiększyły konkurencyjność polskich rozwiązań w tych dziedzinach na europejskich rynkach gospodarczych.

Projekt naszych naukowców nosi nazwę: „Integracja rynku transportowego z energetyką odnawialną poprzez wykorzystywanie samochodów z układami Smart Hybrid LPG Plug Out do zasilania budynków”.

W skład Kapituły Konkursu weszli wybitni przedstawiciele nauki, instytucji Unii Europejskiej oraz przedsiębiorstw branżowych, m.in.: prof. Adam K. Protopowicz (międzynarodowy ekspert w dziedzinie transportu), dr Marcel Rommerts (przedstawiciel Wiceprezydenta Komisji Europejskiej ds. Transportu), Matthias Reute (Dyrektor DG Mobility) oraz Anna Dąbrowska (prezes Fundacji CATI).

[Zdjęcia pochodzą ze strony organizatora: Fundacji CATI]