Nakładem Wydawnictwa Politechniki Śląskiej ukazała się angielskojęzyczna książka "Introduction to digital signal processing" napisana przez pracowników naszego Wydziału - prof. dr hab. inż. Janusza Walczaka, dr inż. Dariusza Grabowskiego i dr inż. Marcina Maciążka. Książka jest adresowana przede wszystkim do studentów kierunków: elektronika i telekomunikacja, mechatronika, elektrotechnika i informatyka. Obejmuje ona materiał z zakresu cyfrowego przetwarzania sygnałów, a w szczególności podstawy opisu i analizy sygnałów i układów dyskretnych w dziedzinie czasu oraz z wykorzystaniem transformaty Z; zawiera także najważniejsze informacje o dyskretnej transformacie Fouriera oraz projektowaniu filtrów cyfrowych. Książka powstała na bazie wykładów z przedmiotów „Podstawy Przetwarzania Sygnałów” (kierunek EiT) oraz „Cyfrowe Przetwarzanie Sygnałów” (kierunek Informatyka oraz Mechatronika) prowadzonych na Wydziale Elektrycznym.