Absolwent Wydziału Elektrycznego kierunku Elektronika i Telekomunikacja mgr inż. Wojciech Borys otrzymał Nagrodę III stopnia w XXII Ogólnopolskim Konkursie PKOpto  2013 im. Profesora Adama Smolińskiego na najlepsze prace dyplomowe z zakresu optoelektroniki za pracę dyplomową magisterską pt. "Elektrooptomechaniczny demonstrator dydaktyczny mikroskopu sił atomowych (AFM)". Praca została zrealizowana w Katedrze Optoelektroniki Wydziału Elektrycznego pod opieką naukową dr inż. Erwina Maciaka. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 12 grudnia 2013 w Warszawskim Domu Technika NOT na Świąteczno-Noworocznym spotkaniu SEP.