Studentów, którym niepełnosprawność lub przewlekła choroba utrudnia studiowanie na Naszym Wydziale zapraszamy do konsultacji z Pełnomocnikiem Dziekana ds. Osób Niepełnosprawnych dr inż. Anną Piwowar. Dyżury Pełnomocnika odbywają się we wtorki w godzinach od 10:00 do 11:30, w pokoju 215 budynku B Wydziału Elektrycznego.

Podczas dyżurów uzyskać można:

• bieżące informacje, wszelkie porady i wskazówki,
  • pomoc w każdej sprawie związanej z niepełnosprawnością,
  • rozwiązanie problemów funkcjonowania na uczelni związanych z niepełnosprawnością, np. dostosowanie formy egzaminu do potrzeb studenta w porozumieniu z egzaminatorem,
  • pomoc w innych sprawach na indywidualny wniosek studenta.

Kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefon: +48 32 237 1018.

Na Politechnice Śląskiej funkcjonuje od 1 lipca 2008 roku Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych (http://www.bon.polsl.pl ), będące częścią Działu Spraw Studenckich i Kształcenia. Celem Biura jest umożliwienie studentom niepełnosprawnym Politechniki Śląskiej równego dostępu do oferty dydaktycznej uczelni, niezależnie od rodzaju i stopnia ich niepełnosprawności. Studenci mają możliwość korzystania ze wsparcia i specjalistycznego sprzętu, umożliwiającego im pełny udział w procesie kształcenia, podczas zajęć i egzaminów.

Aktualizacja: wrzesień 2017

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach informuje o możliwości otrzymania dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” Moduł II. Program skierowany jest do osób posiadających znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, uczących się w szkole wyższej, policealnej, kolegium lub przeprowadzających przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi.

Oferowana pomoc obejmuje:

• opłatę za naukę (czesne),
  • dodatek na pokrycie kosztów kształcenia,
  • dodatek na uiszczenie opłaty za prowadzenie przewodu doktorskiego w przypadku osób, które mają wszczęty przewód doktorski, a nie są uczestnikami studiów doktoranckich.

Termin przyjmowania wniosków dotyczących roku akademickiego 2017/2018 wyznaczono od 01.09.2017 r. do 10.10.2017 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze Obsługi Środków PFRON przy ul. Zwycięstwa 34 of. w Gliwickim Ośrodku Integracji Niepełnosprawnych w godzinach:

poniedziałek:
od 12:30 do 16:30
wtorek:
od 12:30 do 15:00
środa:
czwartek:
piątek:
od 8:00 do 11:00

Wnioski dostępne są w Biurze oraz na stronie GOIN pod adresem: www.goin.gliwice.pl w zakładce Aktywny Samorząd.