sobota, 29.02.2020 - tydzień (N)ieparzysty
logoPolSl2019 2logoRE100
Wydział Elektryczny

Rozpoczęła się rekrutacja na studia i praktyki zagraniczne na rok akademicki 2018/2019 w ramach programu ERASMUS+ KA1. Aplikacje na wyjazdy za granicę, zarówno w semestrze zimowym jak i letnim roku akademickiego 2018/2019, przyjmuje Koordynator Wydziałowy dr inż. Mariusz Stępień. Na początku marca zostanie przeprowadzona na Wydziale akcja promocyjno-informacyjna programu. Akcja będzie miała formę indywidualnego kontaktu z grupami studenckimi. Dodatkowo Koordynator Wydziałowy udziela na bieżąco wyjaśnień dotyczących programu, osobiście (w ramach konsultacji) oraz drogą mailową.

Składanie aplikacji odbywa się drogą mailową na adres Koordynatora (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) za pomocą formularza zgłoszenia do 15 marca 2018 r. Składanie aplikacji po tej dacie będzie dopuszczalne, ale nie będzie gwarantowało przyznania udziału w programie, nawet w przypadku spełnienia kryteriów formalnych. Rekrutacja taka będzie traktowana jako dodatkowa, a na akceptację wniosku będzie miała wpływ dostępność środków.

Zalecane jest również złożenie formularza aplikacyjnego dostępnego na stronie Biura Wymiany Akademickiej z sekcji „Dokumenty do pobrania” (http://www.polsl.pl/Jednostki/RD2-BWA/Strony/erasmusplus_dok.aspx). Złożenie tego formularza jest niezbędne dla osób, które zakwalifikowały się do udziału w programie. Formularz aplikacyjny, podobnie jak zgłoszenie, należy przesłać drogą mailową na adres Koordynatora. W dokumencie należy wypełnić te pola, które są w chwili wypełniania znane aplikującemu (pozostałe zostaną uzupełnione później).

Szczegółowy opis programu ERASMUS+ oraz warunków rekrutacji zamieszczony jest na stronie Wydziału oraz na stronach Biura Wymiany Akademickiej. Szczegółowe informacje można uzyskać również osobiście u Koordynatora programu (pokój A/25). W okresie rekrutacji dyżur Koordynatora odbywa się we wtorki oraz środy w godzinach od 10:00 do 13:00.

Serdecznie zachęcamy do udziału w programie ERASMUS, który jest szansą na rozszerzenie wymiaru studiów do poziomu europejskiego i zwiększenie potencjału własnego uczestników programu jako późniejszych absolwentów na rynku pracy.

Karta zgłoszenia dla studentów Wydziału Elektrycznego jest do pobrania tutaj