wtorek, 07.07.2020 - tydzień (P)arzysty

Tytuł:
Wyładowania niezupełne w izolacji zwojowej silników elektrycznych indukcyjnych wykorzystywanych w napędach przekształtnikowych
Termin realizacji: ...
Kierownik:
prof. dr hab. inż. Tadeusz Glinka
Źródło finansowania:
KBN
Opis:
W ramach projektu przeprowadzono badania warunków, w jakich mogą występować wyładowania niezupełne w izolacji zwojowej silników indukcyjnych klatkowych zasilanych z przekształtników energoelektronicznych Zidentyfikowano warunki powstawania przepięć na silniku – czoła fali napięciowej o dużej stromości narastania i wysokim współczynniku udaru.