wtorek, 21.05.2024 - tydzień (N)ieparzysty
logoPolSl2019 2logoRE100
Wydział Elektryczny

Stypendium Hanbat National University w Korei płd.

Hanbat National University przygotowało dla pięcioro studentów (liczy się kolejność zgłoszeń) Politechniki Śląskiej ofertę stypendialną w Korei Południowej. Szczegóły i ważne informacje oraz terminy znajdują się tutaj

Zgłoszenia prosimy kierować do Działu Współpracy z Zagranicą (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel.: 32 237 19 59). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30.04.2022 r.

Konkurs

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazuje informację o konkursie, który został ogłoszony przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR). Konkurs związany jest ze Światowym Forum Miejskim (WUF), które odbędzie się w Katowicach w czerwcu przyszłego roku. Jest to najważniejsza i największa konferencja dotycząca tematyki miejskiej na świecie, organizowana co dwa lata pod auspicjami agendy Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich – UNHabitat. Jej celem jest doskonalenie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich poprzez otwartą debatę.

Czytaj więcej...

UWAGA! SZKOLENIE BHP

1 października zostanie uruchomione obowiązkowe szkolenie BHP dla studentów pierwszego roku, rozpoczynających naukę na Politechnice Śląskiej w semestrze zimowym.

Czytaj więcej...

JUNIOR ENGINEER PROJECT

  • Jesteś studentem Politechniki Śląskiej lub niedawno ukończyłeś studia?
  • Chcesz zdobyć doświadczenie w dużej międzynarodowej Firmie?
  • Znasz język angielski na poziomie komunikatywnym?

Czytaj więcej...

WPROWADZENIE MODELU MIESZANEGO KSZTAŁCENIA

Władze Politechniki Śląskiej kierując się rekomendacjami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podjęły decyzję o wprowadzeniu systemu kształcenia opartego na modelu mieszanym. Podział organizacyjny zajęć – zalecenie wykorzystania metod i technik edukacji na odległość oraz dopuszczenie formy tradycyjnej w przypadku niektórych przedmiotów – podyktowany jest koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa członkom Wspólnoty. Wybór ten zależy również od specyfiki poszczególnych kierunków i zajęć prowadzonych w ich ramach.

Czytaj więcej...

ZMIANA REGULAMINU STUDIÓW

Szanowni Studenci,
nastąpiła ważna dla Was zmiana Regulaminu Studiów, mówiąca o tym, że:

Warunkiem rejestracji na semestr zimowy roku akademickiego 2020/2021 jest:

  1. uzyskanie przez studenta co najmniej 70% punktów ECTS z przedmiotów przewidzianych w planie studiów w każdym z poprzednich semestrów,

  2. zaliczenie wszystkich zajęć, w tym praktyk zawodowych, i innych obowiązków przewidzianych w programie studiów dla danego kierunku studiów z opóźnieniem nieprzekraczającym 1 roku w stosunku do planu studiów, przy czym uzupełnianie zaległości powinno być zgodne z planem studiów danego kierunku.

Link do tekstu całej Uchwały nr 59/2020 z dnia 29 czerwca 2020:
https://www.polsl.pl/Jednostki/RD1-COS/Documents/Studia%20I%20i%20II%20stopnia/Regulamin_studiow_2020_zmiana.pdf

dr inż. Rafał Setlak

 

 

 

 

INFORMACJA O ZAJĘCIACH PROWADZONYCH ZDALNIE

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych uprzejmie informujemy studentów, że od dn. 16.03.2020r. zajęcia będą prowadzone w formie zdalnej.

Szczegółowy wykaz zajęć prowadzonych w tej postaci jest dostępny w pliku do pobrania.

Starostów grup prosimy o kontakt mailowy z prowadzącymi zajęcia w celu ustalenia szczegółów.

 

 

 

 

Absolwenci kierunku Elektrotechnika!

W związku z otrzymaniem akredytacji KAUT (Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych) na kierunku Elektrotechnika od roku akademickiego 2018/2019 informujemy, że są do odbioru Certyfikaty tegoż kierunku dla Absolwentów broniących się od 1 października 2018r., którzy nie otrzymali ww. Certyfikatu przy odbiorze Dyplomu.

Prosimy o zgłaszanie się po odbiór do Dziekanatu -> Odbiór Dyplomów - pokój 235B , tel.: 32/237 25 47.

INFORMACJA

Dyplomy gotowe do odbioru:
Obrony ze Stycznia  br. akademickiego, Lutego  oraz Marzec- 15 marca włącznie.
Prosimy o ich odbieranie.
 
Prosimy o odbieranie Dyplomów z roku akademickiego 2017/2018 r. oraz poprzednich.
Wiadomości mailowe dotyczące dyplomu wysyłane są na bieżąco.

Ankietyzacja

Zgodnie z przepisami (ustawa o szkolnictwie wyższym i odnośne zarządzenie Rektora Politechniki Śląskiej) studenci mogą ocenić sposób prowadzenia zajęć dydaktycznych przez pracowników. Procedura ta, zwana dalej ankietyzacją, powtarzana jest okresowo, w cyklu semestralnym. Najbliższą ocenę będziemy przeprowadzać w dniach 16-29 kwietnia.

Czytaj więcej...

Kurs programowania mikrokontrolerów jednoukładowych

Koło Naukowe Elektroników Praktyków organizuje kurs programowania mikrokontrolerów jednoukładowych. Chętnych proszę o nbspkontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (z uwagi na ograniczoną liczbę stanowisk, liczba uczestników też jest ograniczona!)

Opiekun Koła
dr inż. Damian Gonscz

Biuro Karier Studenckich – laboratorium kompetencji

Trwa rekrutacja do projektu „Biuro Karier Studenckich - laboratorium kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa”, w ramach którego eksperci rynku pracy oraz ds. przedsiębiorczości przygotują studentów do rozpoczęcia i rozwijania dopasowanej do ich predyspozycji kariery zawodowej.

W ramach projektu oferujemy:

  • Matrycę Kariery – platformę internetową służącą do samodzielnego pomiaru kompetencji
  • Spotkania z doradcą zawodowym i  Coaching Kariery – wsparcie w świadomym budowaniu Twojej ścieżki kariery, konsultację CV, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej z Twoim przyszłym pracodawcą
  • Warsztaty – w celu uzupełnienia brakujących kompetencji
  • Doradztwo ds. przedsiębiorczości  i Konkurs Mój Pomysł na Biznes – jeżeli jesteś zainteresowany własną działalnością gospodarczą

Projekt skierowany jest do studentów 6-7 semestru I stopnia i 2-3 semestru II stopnia w Politechnice Śląskiej. Spotkania z doradcą zawodowym będą indywidualne i  dopasowane do czasu którym dysponujesz.  

„Laboratorium kompetencji” to pomoc w  znalezieniu pracy na miarę Twoich potrzeb, możliwości i oczekiwań.

Zostań uczestnikiem naszego projektu!

http://www.kariera.polsl.pl/BKS_LabKar_UE/LaboratoriumKompetencjiPOLSL.htm

Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gliwice, ul. Konarskiego 20, p. 106, tel. 32 237 20 75
Katowice, ul. Krasińskiego 8, p. 053, tel. 32 603 40 06