sobota, 21.04.2018 - tydzień (P)arzysty
logoPolSl100logoRE100
Wydział Elektryczny

Profesor Marian Pasko – Honorowym Profesorem Politechniki Rzeszowskiej

Z dumą informujemy, że Pan Profesor Marian Pasko otrzymał zaszczytny tytuł Honorowego Profesora Politechniki Rzeszowskiej. Z tej okazji w imieniu Kolegium Dziekańskiego, Pracowników i Studentów Wydziału Elektrycznego składam serdeczne gratulacje, jak również życzenia zdrowia, szczęścia, satysfakcji zawodowej oraz dalszych sukcesów naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych.

Dr inż. Mariusz Stępień w Zarządzie Oddziału Magnetics PS IEEE

Pracownik naszego Wydziału dr inż. Mariusz Stępień wybrany został do Zarządu Oddziału Magnetics (MAG-033) Polskiej Sekcji IEEE na kadencję 2018 - 2019. Dr Stępień będzie pełnił w Zarządzie funkcję Sekretarza/Skarbnika. Odpowiedzialny będzie m.in. za opiniowanie wniosków o „sponsoring techniczny” dla konferencji branżowych oraz sprawozdawczość i kontrolę finansów Oddziału.

Oddział Magnetics jest jednym z 20 oddziałów Polskiej Sekcji IEEE afiliowanym przy IEEE Magnetics Society (jednym z 10 europejskich Oddziałów tego Towarzystwa). Oddział ten skupia około 40 członków Polskiej Sekcji z całej Polski. Spotkania Oddziału odbywają się dwa razy do roku w różnych ośrodkach akademickich i przemysłowych. Obecnie funkcję przewodniczącego Oddziału pełni dr inż. Radosław Jeż z ABB (absolwent i doktorant naszego Wydziału), a funkcję zastępcy przewodniczącego dr inż. Wojciech Pluta z Politechniki Częstochowskiej. Więcej informacji na temat oddziału można znaleźć na stronie internetowej http://ieeemagnetics.pl/.

Czytaj więcej...

Nowe urządzenia firmy Omicron na Wydziale Elektrycznym

W dniu 21 marca br. na Wydziale Elektrycznym odbyło się uroczyste przekazanie wyposażenia laboratoryjnego przez firmę Omicron z Austrii. Współpracę zainicjował doktorant Instytutu Elektroenergetyki i Sterowania Układów mgr inż. Tomasz Bednarczyk. W wyniku podjętych działań firma Omicron użyczyła bezpłatnie Wydziałowi Elektrycznemu urządzenie testujące zabezpieczenia CMC 256-6 wraz z osprzętem i oprogramowaniem. Urządzenie służy testowaniu przekaźników starszych i nowszych generacji, kalibracji mierników oraz przetworników.

Czytaj więcej...

Spotkanie informacyjne Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej we współpracy z Akceleratorem Technologii Informatycznych Pionier oraz Akceleratorem Inteligentnych Miast zaprasza studentów Wydziału Elektrycznego na spotkanie informacyjne nt. „Wsparcia pomysłów na innowacyjne rozwiązania ICT i zakładanie startup’ów udzielane przez akceleratory ATI Pionier i AIM, przy współpracy AIP Politechniki Śląskiej”.

Czytaj więcej...

Warsztaty „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania”

Firma Future Processing sp. z o.o. zaprasza studentów Wydziału Elektrycznego do wzięcia udziału w cyklu wykładów i warsztatów pod nazwą Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania (DPTO). Jest to doskonała okazja, by dzięki specjalistom z Future Processing poznać tajniki pracy w branży IT. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 14 marca 2018 roku na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zapisy na www.dpto.pl. Uczestnicy II bloku DPTO dowiedzą się m.in. jak ułatwić sobie pracę dzięki testom jednostkowym, jak szybko i bez problemu stworzyć aplikacje typu frontend, czym jest narzędzie Webpack, jak zarządzać zadaniami w stylu SCRUM oraz jak oszczędzić swój czas pracy nad projektem, dzięki zrozumieniu potrzeb zleceniodawcy. Pełna agenda wydarzenia dostępna jest na stronie www.dpto.pl.

Czytaj więcej...

Zaświadczenia kwalifikacyjne z egzaminu SEP można odbierać w pok. 813, (w czasie obecności wydających) budynek „A” Wydział Elektryczny ul. Krzywoustego 2.

Zaświadczenia kwalifikacyjne SEP