wtorek, 19.03.2024 - tydzień (P)arzysty

Logowanie do serwisu

Konta użytkowników

Wybrane treści i funkcjonalności strony dostępne są wyłącznie dla zalogowanych użytkowników. Prawo do zalogowania do serwisu mają wszyscy pracownicy Wydziału Elektrycznego. Do logowania wykorzystywane są dane kont pracowniczych, zarejestrowanych w Centrum Komputerowym Politechniki Śląskiej.

Wszelkie działania administracyjne, np. założenie katalogu i ustawienie uprawnień w Repozytorium Wydziału, wymagają wcześniejszej rejestracji użytkownika, poprzez wykonanie pierwszego logowania, będącego jednocześnie potwierdzeniem tożsamości.

W późniejszym czasie opcjonalnie można ustanowić własne hasło do serwisu tej strony, w opcji edycji profilu, dostępnym po kliknięciu na nazwę zalogowanego użytkownika; od tego momentu oba systemy będą dostępne równolegle. Uwaga! Nie można zmienić nazwy użytkownika (aliasu), ani adresu email - tylko konta pracownicze w domenie @polsl.pl są prawidłowe. W przypadku potrzeby zmiany adresu email proszę o kontakt z administratorem.

Po zakończeniu pracy proszę się wylogować!

• utrzymania sesji użytkownika serwisu (po zalogowaniu), dzięki czemu ponowne logowanie nie jest wymagane na każdej podstronie serwisu,
  • do zbierania anonimowych, zagregowanych statystyk, które pomagają w poprawianiu funkcjonalności i treści strony,
  • ułatwienia korzystania z serwisu.

• nie są szkodliwe dla komputerów – nie wpływają na sposób ich działania,
  • nie powodują zmian konfiguracyjnych w urządzeniach końcowych, ani w oprogramowaniu zainstalowanym na tych urządzeniach,

• sesyjne, które pozostają na urządzeniu końcowym użytkownika do czasu wylogowania lub zakończenia sesji w serwisie,
  • stałe, które pozostają na urządzeniu użytkownika do momentu ich usunięcia lub do zakończenia ich czasu życia.